Pestisit (Kalıntı) analiz Laboratuvarımızda son teknolojiye sahip GS-MS ve LC-MS/MS cihazlarımız ile uluslararası düzeyde kabul edilmiş çoklu kalıntı analiz metodu kullanılarak, pestisitlerin analizi yapılmaktadır. Mineral analizlerinde ise spektrofotometre cihazı ile uluslararası düzeyde kabul edilmiş analiz metodu kullanılarak nitrit ve nitrat analizleri gerçekleştirilmektedir.

Laboratuvarımız yaş sebze meyve ve kuru-yağlı gıdalardaki pestisit analizlerinin tüm etken maddelerinde ve nitrit-nitrat analizlerinde Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiştir.Avrupa Birliği ve Rusya Federasyonu ihracat numunelerini yapma yetkisine sahip olup, bu alandaki tüm pestisit etken maddelerinde de akreditedir.

Laboratuvarımız, TS EN ISO/IEC 17025 prensiplerine göre çalışmakta ve ulusal/uluslararası olarak düzenlenen FAPAS, UME vb. gibi laboratuvarlar arası karşılaştırma testlerine her yıl düzenli olarak katılım sağlamaktadır.

Müşteri memnuniyeti ve tarafsızlık ilkesi esas alınarak yapılan çalışmalarda, yüksek teknolojiye sahip cihazlar kullanılarak, konularında uzman personeller tarafından hizmet verilmektedir.

YAPILAN ANALİZLER METOT
*Pestisit Analizi (Yaş Meyve, Sebzede) AOAC 2007.01
*Pestisit Analizi (Kuru ve Yağlı Gıdalar) AOAC Int. Vol. 88 630-638
*Nitrit & Nitrat Analizi TS 6183


*işaretli kapsamlarda TÜRKAK tarafından akreditedir.